Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Historie společnosti

Zpět

Vlnou jednotlivých privatizací dochází k prodeji jednotlivých středisek závodu Jihlavu a ke vzniku společností VHS Jihlava a. s., VHS Třebíč a. s. a Vodohospodářské stavby Pelhřimov a. s. K tomuto období se datuje i vznik čtvrté společnosti a to IPOS Jihlava a. s. V průběhu devadesátých let dochází k majetkovému propojení výše uvedených a firem a vzniku páté společnosti v pořadí a tou byla VHS Vysočina, a. s.

Uskupení pěti firem pokračuje ve své činnosti až do roku 2007, kdy jsou všechny firmy odkoupeny společností S group holding, a.s. v Liberci, jejíž součástí je i přední stavební firma SYNER, s. r. o. Nový majitel ihned zahajuje fúzi všech pěti společností do jediné - SYNER VHS Vysočina, a. s., která byla úspěšně dokončena k 1. 4. 2008.

V únoru roku 2018 společnost S group holding, a.s. prodává společnost SYNER VHS Vysočina, a.s. novým majitelům. Následně v dubnu roku 2018 pak společnost SYNER VHS Vysočina, a.s. je přejmenována a její název se mění na VHS stavby a. s.

Z hlediska struktury měla firma VHS stavby a.s dvě výrobní střediska, a to středisko Vysočina a středisko Sever. Tím si za dobu své dlouholeté působnosti společnost získala cenné zkušenosti a v oboru vodohospodářských staveb se stává významnou společností po celé České republice.

V roce 2020 proběhla společnost restrukturalizací, při které docházelo k postupnému útlumu střediska Vysočina a naopak k posilování střediska Sever. Posledním krokem restrukturalizace byl přesun sídla společnosti z Jihlavy do Liberce k 1. dubnu 2021.

Během své existence realizovala společnost dlouhou řadu zakázek pro státní správu i pro soukromé investory, pro které je spolehlivým partnerem.